• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • 16-11-201909.11.2019 – XII Pielgrzymka Na Jasną Górę

  W dniu 09 listopada 2019 roku będzie miała miejsce XII Pielgrzymka Osób Jąkających i Wyleczonych z Jąkania na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się Drogą Krzyżową na wałach klasztoru oo. paulinów na Jasnej Górze o godz. 09:30. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB. O godz. 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu o. Waldemar Gonczaruk CSsR odprawi Mszę św. o godz. 12:30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma odbędą się warsztaty duchowe i rekolekcje dla uczestników pielgrzymki. W bieżącym roku, ze względów organizacyjnych nie będziemy prowadzili konsultacji dla osób jąkających. Zapraszamy.  

   

  Idea naszego pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej rozpoczęła się w 2008 roku. Wówczas to po raz pierwszy pacjenci Kliniki Leczenia Jąkania stanęli przed obliczem Matki Bożej – Królowej Polski. Uczestniczący w tym spotkaniu pacjenci Kliniki zauważyli, że stojąc przed „cudownym obliczem” Matki Bożej Jasnogórskiej doświadczyli łaski siły potrzebnej im do „podołania trudom terapii”. Wtedy też powstał zamysł aby ponownie spotkać się na Jasnej Górze przed Jej Cudownym Obliczem.

  Dzięki przychylności i życzliwości oo. paulinów z klasztoru na Jasnej Górze ustalił się zwyczaj naszego pielgrzymowania na Jasną Górę w drugą sobotę listopada. Tak też się stanie w listopadzie bieżącego roku. Stając przed cudownym obliczem Matki Bożej Częstochowskiej – Uzdrowieniem Chorych i dziękują za otrzymany dar łaski powrotu do zdrowia, proszą o dar wytrwałości w trudach terapii oraz powierzają Jej opiece wszystkich pacjentów i terapeutów Kliniki Leczenia Jąkania.

  Tegoroczna pielgrzymka, w naszym zamyśle, oprócz wymiaru religijnego i duchowego, również ma być miejscem spotkania się osób wyleczonych z leczącymi się pacjentami Kliniki oraz z tymi osobami, którym po wielu próbach nieefektywnych terapii nie była dana „łaska powrotu do zdrowia”. Być może zwątpiły one w możliwość wyleczenia się z jąkania. Chcielibyśmy aby nasza obecność na Jasnej Górze przywróciło im wiarę w możliwość powrotu do „życia bez jąkania” i dało nadzieję na „życie, w którym będą doświadczali radości z bycia sobą”.

   

  Program XII Pielgrzymki:

  09:30 –  Droga Krzyżowa
  /spotykamy się przy I stacji Drogi Krzyżowej na wałach klasztoru na Jasnej Górze /
  Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB

  11:00 –  Msza Św. w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski
  Mszę Św. celebruje o. Waldemar Gonczaruk CSsR
  Homilię wygłosi o. Waldemar Gonczaruk CSsR

  12:30Rekolekcje – Warsztaty duchowe na temat
  /spotykamy się w Sali Konferencyjnej DOMU PIELGRZYMA/
  Warsztaty prowadzą: ks. Jacek Krzypkowski SDB,

   

  zobacz informacje o XI Pielgrzymce

  zobacz galerie zdjęć z naszych pielgrzymek

   

  Udostępnij artykuł:

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat