• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • 30-10-201810.11.2018 – XI Pielgrzymka na Jasną Górę

  Zapraszamy w dniu 10.11.2018 roku do Częstochowy do Klasztoru o. Paulinów na Jasną Górę do udziału w XI Pielgrzymce Pacjentów Kliniki Leczenia Jąkania oraz Osób Wyleczonych z Jąkania.

  Idea pielgrzymowania do klasztoru na Jasnej Górze zrodziła się w listopadzie 2008 roku za sprawą o. Jana Tyburczego – jasnogórskiego Paulina. Zaprosił on pacjentów Kliniki na Jasną Górę, aby tam w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, przed jej cudownym obliczem podziękować za doświadczane łaski powrotu do zdrowia i prosić o siłę „…podołania trudom terapii”. Wtedy też powstał zamysł aby każdego roku w listopadzie spotykać się na Jasnej Górze.

  I tak też się stało. Dzięki życzliwości oo. paulinów z klasztoru na Jasnej Górze co roku, w listopadzie, pacjenci kliniki stają przed cudownym obliczem Matki Bożej Częstochowskiej – Uzdrowieniem Chorych i dziękują za otrzymany dar łaski powrotu do zdrowia, proszą o dar wytrwałości w trudach terapii oraz powierzają Jej opiece wszystkich pacjentów i terapeutów Kliniki Leczenia Jąkania.

  Pielgrzymka, w naszym zamyśle, oprócz wymiaru religijnego i duchowego, również ma być miejscem spotkania się wyleczonych pacjentów z tymi, którzy jeszcze się leczą i z tymi, którzy po wielu próbach nieefektywnych terapii zwątpili w możliwość wyleczenia się z jąkania. Spotkanie na Jasnej Górze przywraca im wiarę w możliwość powrotu do „życia bez jąkania” i daje im nadzieję na „życie, w którym będą doświadczali radości z bycia sobą”.

  Od samego początku naszego pielgrzymowania na Jasną Górę dla osób jąkających (się) prowadzimy bezpłatne badania – konsultacje. Od 2015 roku w programie pielgrzymki znajdują się rekolekcje i warsztaty duchowe dla uczestników pielgrzymki.

   

  Program XI Pielgrzymki:

  09:30 –  Droga Krzyżowa
  /spotykamy się przy I stacji Drogi Krzyżowej na wałach klasztoru /
  Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB

  11:00 –  Msza Św. w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski
  Mszę Św. celebruje o. Waldemar Gonczaruk CSsR
  Homilię wygłosi o. Waldemar Gonczaruk CSsR

  13:30 – sala Konferencyjna w DOMU PIELGRZYMA

  Rekolekcje – Warsztaty duchowe na temat: „Moc przebaczenia jako fundament uzdrowienia”. Warsztaty prowadzą: ks. Jacek Krzypkowski SDB,  ks. Andrzej Strama, ks. Konrad Węcławski

   Po warsztatach prezentacja Filmu: „Dorosły… Mały Książę”
  Film był zrealizowany z czasie  sztuki  teatralnej pod tytułem „Dorosły… Mały Książę” przygotowanej przez płynnie mówiących pacjentów Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie. Szuka jest adaptacją  książki Antoine de Saint-Exupery “Mały Książę”. Sztukę pacjenci odegrali w marcu 2018 roku.

   
  15:00 –  BEZPŁATNA konsultacja dla osób jąkających 
  /sala nr 41 w DOMU PIELGRZYMA /
  Konsultacje prowadzą: mgr Ewa Galewska (neurologopeda), mgr Tomasz Galewski (psycholog)
  Zgłoszenia telefoniczne pod numerami: 22 621 39 41, 501 619 643 w godzinach 10:00 – 16:00.

   

  Zobacz informacje o X Pielgrzymce

  Zobacz galerię zdjęć z X Pielgrzymki 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Udostępnij artykuł:

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat