• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • Konsultacja

  Z uwagi na zaistniałą sytuacją, w trosce o Państwa jak i nasze zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, że konsultacje wstępne, badania diagnostyczne i sesje psychoterapeutyczne prowadzimy z wykorzystaniem komunikatorów: Skype, WhatsApp,
  W celu umówienia się na „wizytę” prosimy o kontakt z sekretariatem Kliniki pod numerami telefonów: Warszawa – 501 619 643, 22 621 39 41, Poznań- 500 713 022, lub o kontakt e-mail: sekretariat@jakanie.pl

  Konsultacje wstępna jest pierwszym kontaktem pacjenta / klienta z terapeutami Kliniki. Jej celem jest przeprowadzenie badania diagnostycznego. Jest ona jednocześnie badaniem kwalifikującym pacjenta do rozpoczęcia terapii w Klinice Leczenia Jąkania mgr Ewa Galewska.

  W konsultacji bierze udział pacjent / klient wraz z jego opiekunem. Jest bardzo ważne aby w konsultacji uczestniczyli oni oboje. Zwłaszcza jest to istotne w przypadku osób dorosłych. Jest bardzo korzystne dla przebiegu terapii kiedy w konsultacji uczestniczą, oprócz pacjenta i jego opiekuna, pozostali członkowie rodziny (domownicy).

  W czasie trwania konsultacji, po uprzednim badaniu diagnostycznym, stawiana jest diagnoza, którą prowadzący badanie przedstawia ustnie. Diagnozę w formie pisemnej dostarczamy na wskazany przez pacjenta / klienta adres korespondencyjny.

  Ważnym elementem konsultacji jest wyjaśnienie uczestniczącym w badaniu osobom mechanizmu rozwoju jąkania, wyjaśnieniu specyfiki funkcjonowania osób jąkających na poziomie: behawioralnym, emocjonalnym i poznawczym oraz przedstawienie w jaki sposób przebiega i na czym polega terapia dla osób jąkających. W czasie konsultacji prowadzący ją terapeuta odpowiada na stawiane pytania. Prezentacja programu terapeutycznego odbywa się w formie interakcyjnego wykładu. W czasie konsultacji pacjent / klient jest informowany o wszystkich kwestiach związanych z:
  1) możliwymi terminami rozpoczęcia terapii i jej przebiegu
  2) z koniecznymi działaniami, które musi podjąć w związku z jej rozpoczęciem
  3) z kosztami udziału w terapii
  4) możliwością uzyskania ulg podatkowych i dofinansowania do terapii
  5) funkcjonowaniem małych dzieci w przedszkolu
  6) funkcjonowaniu w szkole
  7) funkcjonowanie w pracy.

  Udział w konsultacji nie jest jednoznaczny z rozpoczęciem terapii w Klinice Leczenia Jąkania. Prowadzący ją terapeuta nie zachęca pacjenta / klienta do rozpoczęcia terapii w Klinice Leczenia Jąkania. Po konsultacji Klinika nie kontaktuje się z uczestniczącymi w niej osobami celem składania kolejnych ofert. Terapeuta koncentruje się przede wszystkim na tym aby przekazać uczestniczącym w niej osobą wiedzę na temat zdiagnozowanych objawów jąkania oraz o możliwości i sposobach jego leczenia.

  Konsultacje są odpłatne. Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje badań diagnostycznych prowadzonych w Klinice Leczenia Jąkania mgr Ewa Galewska. W ramach programu „Porozmawiajmy o jąkaniu” prowadzone są bezpłatne badania diagnostyczne. Aktualne informacje o terminach i miejscach tych konsultacji znajdują się na naszej stronie www w dziale KONSULTACJE oraz w AKTUALNOŚCI 

  Konsultacje regularnie odbywają się w gabinetach Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie, w Poznaniu oraz w punktach konsultacyjnych: w Łodzi, w Toruniu, w Krakowie, w Lublinie. Okazjonalnie prowadzimy konsultacje w innych miastach Polski. Aktualne terminy i miejsca konsultacji znajdują się na naszej stronie w dziale: KONSULTACJEAKTUALNOŚCI.

   

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat