• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • Klinika

  Klinika Leczenia Jąkania swoją działalność rozpoczęła w kwietniu 1994 roku. Jej założycielem jest mgr Ewa Galewska - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego - filolog, neurologopeda, psychoterapeuta. W 2004 roku Klinika została wpisana do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych. W maju 2007 roku siedzibę Kliniki przeniesiono do Warszawy, na ul. Plastyczną 7. W grudniu 2016 roku w Poznaniu na Osiedlu Przyjaźni 132 B uruchomiliśmy oddział Kliniki.

  Od samego początku funkcjonowania Kliniki, podstawowym celem naszej działalności jest prowadzenie skutecznej terapii dla osób jąkających się. W Klinice Leczenia Jąkania w oparciu o autorską metodę leczenia jąkania Ewy Galewskiej, prowadzona jest terapia dla osób jąkających się i osób z dysfunkcjami mowy. Pacjentami Kliniki są osoby w różnym wieku, są nimi dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Nasi pacjenci uzyskują trwałe efekty terapii. Klinika jest jedynym miejscem w Polsce, w którym terapią objęte są małe dzieci. Prowadzimy terapię: dwulatków, trzylatków i czterolatków. Dla tych dzieci utworzyliśmy przedszkolną grupę terapeutyczną, która realizuje programy terapeutyczny w warunkach przedszkola i przedszkolny program edukacyjny w kontekście wymogów terapii dla dzieci jąkających. 

  Klinikę tworzy zespół terapeutów. W skład zespołu wchodzą psychologowie i psychoterapeuci oraz lekarze różnych specjalności. Terapeuci pracują pod superwizją; biorą udział w różnych projektach badawczych; podnoszą swoje kwalifikacje studiując w szkołach pracujących w różnych nurtach psychoterapeutycznych; podejmują studia podyplomowe i doktoranckie.

  Wszyscy uznajemy wartości chrześcijańskie. Psychologowie i terapeuci pracują w nurcie tzw. "psychologii chrześcijańskiej". Oznacza to, że każdego naszego pacjenta postrzegamy jako jedyną w swoim rodzaju osobową całość. Zespół terapeutyczny zorientowany jest na leczącego się pacjenta i na jego rodzinę.

  Celem naszej pracy nie jest uczenie pacjenta stosowania technik zaradczych i strategii radzenia sobie z jąkaniem, lecz nauczenie go mówienia zgodnie z regułami komunikacji, w której nie myśli on o jąkaniu. Jąkanie jest umiejętnością, której osoba jąkająca musi nauczyć się, gdyż nikt nie rodzi się jąkającym. Oznacza to, że jąkanie nie jest przekazywane genetycznie. Jak dotąd, nauka nie potwierdziła istnienia genu jąkania. Wobec powyższego "nikt nie musi być osobą jąkającą". Argumentacja: "...pokochaj swoje jąkanie" lub "...możesz jąkać się w dobrym towarzystwie" nie musi być treścią życia osoby jąkającej.

  Uważamy, że każde JĄKANIE MOŻNA WYLECZYĆ!

   zobacz ofertę Kliniki Leczenia Jąkania

  Klinika w Warszawie

  Warszawa, ul. Plastyczna 7
  Tel: 22 621 39 41, 501 619 643
  e-mail: warszawa@jakanie.pl
  e-mail: sekretariat@jakanie.pl

  Klinika w Poznaniu

  Poznań, os. Przyjaźni 132 B
  Tel: 61 630 30 25, 500 713 022
  e-mail: poznan@jakanie.pl

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat