• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • Przedszkolna grupa terapeutyczna

  Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które obejmujemy programem terapeutycznym dla osób jąkających, prowadzimy przedszkolną grupę terapeutyczną. Grupa funkcjonuje w Warszawie, przy Klinice Leczenia Jąkania na ul. Plastycznej 7 (Włochy). Dzieci przebywają w tzw. przedszkolu w godzinach 08:00 – 17:00. 

  Do grupy przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat będące pacjentami Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie. W czasie zajęć przedszkolnych realizowany jest program edukacyjny na poziomie adekwatnym do wieku dziecka oraz program terapeutyczny z zachowaniem aktualnych zaleceń terapeutycznych. W zajęciach grupy mogą brać udział dzieci realizujące program klasy „0”. Istnieje możliwość przyjęcia do grupy dzieci młodszych.

  Potrzebę stworzenia grupy terapeutycznej prowadzonej w przedszkolu zgłaszali rodzice małych dzieci. W czasie prowadzonych przez nas konsultacji, wielu rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach  w przedszkolu zgłasza, że będzie miało trudności w prowadzeniu terapii po turnusie rehabilitacyjnym w domu ze względu na konieczność posyłania dziecka do przedszkola. Trudnością jest tu brak możliwości ograniczania (reglamentowania) kontaktów dzieci z sytuacjami, w których włączają się im wzorce pobudzeń emocjonalnych, na których dzieci zbudowały swoje jąkanie. Trzeba zauważyć, że jąkanie dzieci w wieku przedszkolnym na ogół łączy się z zabawą. Wielu rodziców zgłasza, że najwięcej objawów jąkania u ich dzieci zauważa w czasie odbierania ich z przedszkola. Z zabawą łączą się najsilniejsze manifestacje objawów jąkania u dzieci. Jak zauważają sami rodzice, nie mają oni możliwości wpływania na funkcjonowanie ich dzieci w grupach przedszkolnych. Jednocześnie nie mają możliwości zostawić ich samych w domu.

  Koniecznym jest w tym miejscu wyjaśnić, że dzieci objęte naszym programem terapeutycznym, nie mają być izolowane od dzieci. One w kontaktach z dziećmi mają automatyzować nowo nabywane kompetencje językowe i komunikacyjne. Aby było to możliwe, koniecznym jest aby kontakty z innymi dziećmi odbywały się pod nadzorem terapeutycznym rodzica lub nauczyciela w przedszkolu.  

  Grupa przedszkolna jest naszą propozycją kierowaną do tych właśnie dzieci, których rodzice mając obowiązki związane z wykonywaniem pracy nie mają możliwości sprawowania nad nimi opieki w ciągu dnia. Przedszkolna grupa terapeutyczna zapewnia optymalny przebieg procesu terapeutycznego w czasie zabawy z innymi dziećmi w przedszkolu oraz w czasie realizacji programu edukacyjnego realizowanego w czasie zajęć przedszkolnych.

   

  Zobacz na czym polega jąkanie małych dzieci.

  Zobacz jak pracuje przedszkolna grupa terapeutyczna – galeria zdjęć

   

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat