• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • 8-11-202113.11.2021 – XIV Pielgrzymka na Jasną Górę

  W dniu 13 listopada 2021 roku będzie miała miejsce XIV Pielgrzymka Pacjentów Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się Drogą Krzyżową na wałach klasztoru oo. paulinów na Jasnej Górze o godz. 09:30. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB. O godz. 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu o. Waldemar Gonczaruk CSsR odprawi Mszę św. O godz. 12:30 będzie miało miejsce spotkanie dla uczestników pielgrzymki. Zapraszamy.  

  W BIEŻĄCYM ROKU, ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH, NIE BĘDZIEMY PROWADZILI KONSULTACJI DLA OSÓB JĄKAJĄCYCH.

  W  2021 roku, tradycyjnie już spotykamy się na Jasnej Górze przed cudownym obliczem Matki Bożej Częstochowskiej – Uzdrowieniem Chorych i wzorem lat ubiegłych będziemy dziękować za otrzymane dary łaski powrotu do zdrowia, będziemy prosić o dar wytrwałości w drodze do zdrowia oraz będziemy powierzać opiece Matki Bożej wszystkich pacjentów i terapeutów Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie.

  Pielgrzymka, w naszym zamyśle, oprócz wymiaru religijnego i duchowego, również ma być miejscem spotkania się osób wyleczonych z leczącymi się pacjentami Kliniki oraz z tymi osobami, którym po wielu próbach nieefektywnych terapii nie była dana „łaska powrotu do zdrowia”. Być może zwątpiły one w możliwość wyleczenia się z jąkania. Chcielibyśmy aby nasza obecność na Jasnej Górze przywróciło im wiarę w możliwość powrotu do „życia bez jąkania” i dało nadzieję na „życie, w którym będą doświadczali radości z bycia sobą”.

   

  Obecnie aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce sprawia, że pielgrzymując na Jasną Górę pragniemy pójść za głosem Jana Pawła II, który nauczał nas, jakże aktualnymi teraz, słowami – ducha nie gaścienie lękajcie się.  

   Idea naszego pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej rozpoczęła się w 2008 roku. Wówczas to po raz pierwszy pacjenci Kliniki Leczenia Jąkania stanęli przed obliczem Matki Bożej – Królowej Polski. Uczestniczący w tym spotkaniu pacjenci Kliniki zauważyli, że stojąc przed „cudownym obliczem” Matki Bożej Jasnogórskiej doświadczyli łaski siły potrzebnej im do „podołania trudom terapii”. Wtedy też powstał zamysł aby ponownie spotkać się na Jasnej Górze przed Jej Cudownym Obliczem. Dzięki przychylności i życzliwości oo. paulinów z jasnogórskiego klasztoru ustalił się zwyczaj naszego pielgrzymowania na Jasną Górę w drugą sobotę listopada.

  Program XIV Pielgrzymki:

  09:30 –  Droga Krzyżowa
  /spotykamy się przy I stacji Drogi Krzyżowej na wałach klasztoru na Jasnej Górze /
  Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB

  11:00 –  Msza Św. w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski
  Mszę Św. celebruje o. Waldemar Gonczaruk CSsR
  Homilię wygłosi o. Waldemar Gonczaruk CSsR

  12:30 – Spotkanie/ Rekolekcje/ Warsztaty duchowe na temat: 
  o miejscu spotkania poinformujemy w dniu pielgrzymi, zaraz po Drodze Krzyżowej

   

  zobacz informacje o XIII Pielgrzymce

  zobacz informacje o XII Pielgrzymce

  zobacz galerie zdjęć z naszych pielgrzymek

  Udostępnij artykuł:

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat