• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zadzwoń: +48 501 619 643 | Napisz: sekretariat@jakanie.pl
 • 25-4-201812-13.05.2018 – Dni Otwarte Kliniki Leczenia Jąkania w Poznaniu

  Zapraszamy na kolejne spotkanie prowadzone w ramach cyklu „POROZMAWIAJMY O JĄKANIU”. Tematem, który tym razem zamierzamy podjąć, jest kontekst prowadzenia działań diagnostycznych i terapeutycznych dla osób jąkających (się). W poprzednich edycjach podejmowaliśmy kwestie funkcjonowania osób jąkających w środowisku społecznym i w grupie rówieśniczej. Wnioski płynące z tamtych wystąpień są przyczynkiem do rozważań nad tym w jakim kontekście powinna realizować się terapia osoby jąkającej się.
  Jąkanie jest zawsze subiektywnym doświadczeniem osoby jąkającej i mówiąc o jąkaniu, z zasady mówi się właśnie o czymś bardzo indywidualnym. Jąkanie to coś więcej niż niepłynne mówienie. My mówiąc jąkanie, mówimy o tym wszystkim: co odczuwa, czego doświadcza i w jaki sposób postrzega siebie osoba jąkająca. Tematem refleksji, którymi chcemy podzielić się z uczestnikami wykładu są dylematy diagnostyczne i terapeutyczne z jakimi spotykamy się w kontakcie z osobą jąkającą.
  W programie spotkania znajduje się: wykład (na który zapraszamy nauczycieli, pedagogów, psychologów, wykładowców i logopedów a także studentów zainteresowanych tym zagadnieniem), konsultacja logopedyczno – psychologiczna dla osób jąkających oraz warsztat: „Gdy moje dziecko jąka się”, na który zapraszamy rodziców dzieci jąkających (się). Dla udziału w wykładzie i w warsztacie nie jest konieczne posiadanie wiedzy specjalistycznej.

  PROGRAM DNI OTWARTYCH:
  12.05.2018
  Konsultacja i wykład prowadzone będą w siedzibie Kliniki Leczenia Jąkania,
  Poznań, Os. Przyjaźni 132 B w godzinach 10:00 – 19:00
  10:00 – konsultacja (bezpłatna) dla osób jąkających się
  17:00 – wykład na temat: „Osoba jąkająca – wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne”
  Dla udziału w badaniu diagnostycznym konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem: (22) 621 39 41; 501 619 643.

  13.05.2018
  12:00 – 14:30 – Warsztat dla rodziców: „Gdy moje dziecko się jąka”
  Dla udziału w warsztacie konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem: (61) 630 30 25; 500 713 022. Więcej informacji o warsztacie.
  Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w Ramach Poznańskich Dni Rodzinnych jest bezpłatny dla każdego uczestnika.

  Partnerami DNI OTWARTYCH są: / CzasDzieci.pl / medserwis.pl / Tygodnik Niedziela /

  zobacz informacje o innych wydarzeniach…

  Udostępnij artykuł:

  Copyright © Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa GalewskaProjekt i realizacja: TKinteractive.pl
  x

  Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

  Zamknij komunikat